Міф чи реальність: чи дійсно море і сонце лікують шкіру?

Міф чи реальність: чи дійсно море і сонце лікують шкіру?

Нарешті літо. Час для прогулянок у легкому одязі, купання у воді і пляжного сезону. Отже, час подумати про те, як провести це літо з користю. Зібрали прості поради, як підготувати свою шкіру до літа у цій статті

Часто відпустка на морі сприймається не тільки як можливість для відпочинку, але і як шанс поліпшити стан свого здоров'я та шкіри. Ідея про те, що морська вода та сонячні промені мають лікувальні властивості, існує вже століттями. 

Стародавні цивілізації, такі як єгиптяни, греки та римляни, використовували морську воду для лікування різних захворювань шкіри та підтримки здоров’я. Вважається, що сіль, мінерали та інші компоненти морської води здатні очищати, живити та омолоджувати шкіру, роблячи її більш здоровою та сяючою. Розберемо, чи дійсно це так.

Позитивний вплив морської води на шкіру: правда чи міф?

Морська вода багата на різні мінерали, такі як натрій, магній, кальцій і калій, які мають значні корисні властивості для шкіри. Ці мінерали можуть сприяти відновленню бар'єрної функції, покращувати її зволоженість та еластичність. Вода з моря має природні антибактеріальні властивості, що може бути корисним для людей з акне або іншими запальними захворюваннями. Сіль допомагає очищати пори від забруднень і надлишків себуму, що може зменшувати ризик утворення прищів.

Які ще функції має морська вода?

  1. Здатність поліпшувати мікроциркуляцію. Це означає, що шкіра отримує більше кисню і поживних речовин, що сприяє її здоров'ю та сяйву. 
  2. Плавання у морській воді діє як природний масаж, що стимулює лімфатичну систему і сприяє зменшенню набряків та виведенню токсинів з організму.
  3. Здатність сприяти загоєнню шкірних ушкоджень. Вода може допомогти прискорити процеси регенерації шкіри, що є особливо корисним для людей з екземою, псоріазом або дрібними подряпинами та опіками. Багато дерматологів рекомендують морські ванни як частину терапії для цих станів.

Як сонце впливає на шкіру: двосторонній ефект

Сонячне світло має суттєвий вплив на шкіру, і його ефекти можуть бути як позитивними, так і негативними. Один з найбільш відомих позитивних аспектів сонця – це його роль у виробленні вітаміну D. Вітамін D важливий для підтримки здоров’я кісток, імунної системи та регуляції настрою. Навіть короткий час, проведений під сонцем, може забезпечити необхідну дозу цього важливого вітаміну.

Однак надмірна експозиція до сонячних променів може мати шкідливі наслідки. Ультрафіолетове (УФ) випромінювання є основною причиною передчасного старіння шкіри, включаючи появу зморщок, пігментних плям та втрату еластичності. УФ-випромінювання може також призвести до пошкодження ДНК в клітинах, що підвищує ризик розвитку раку шкіри. Отже, хоча сонце може мати деякі корисні ефекти, захист від його шкідливого впливу є надзвичайно важливим.

Міфи та реальність: чи лікує сонце прищі?

Існує поширена думка, що сонячні промені можуть "випалювати" прищі та покращувати стан акне. Це пов'язано з тим, що під час короткочасної експозиції до сонця шкіра може мати кращий вигляд, а прищі після моря менш помітними. Сонце має певний антибактеріальний ефект і здатне висушувати шкіру, що тимчасово зменшує жирний блиск та кількість себуму. Проте ці позитивні зміни є короткочасними і не стосуються кореневих причин акне.

Наукові дослідження показують, що тривале перебування під сонцем може погіршити стан акне у довгостроковій перспективі. Надмірне УФ-випромінювання може посилити запальні процеси в шкірі та призвести до збільшення виробництва себуму. Крім того, сонце може спричиняти гіперпігментацію на місці прищів, залишаючи темні плями, які важко видалити.

Отже, вплив сонця на шкіру різний: його промені здатні тимчасово покращити зовнішній вигляд шкіри з акне, але вони не лікують причину проблеми і можуть навіть погіршити стан. Для ефективного лікування акне краще звернутися до дерматолога. Для цього рекомендуємо пройти безкоштовну консультацію косметолога бренду Marie Fresh, який проаналізує стан шкіри і допоможе підібрати індивідуальний догляд. Всі деталі за посиланням.

Правильний догляд за шкірою під час відпочинку на морі 

Плануючи відпочинок на морі, потрібно зважено підходити до перебування на сонці. Варто використовувати засоби захисту, такі як сонцезахисні креми. Наприклад, ВВ-крем SPF 20 від Marie Fresh з легким тонувальним ефектом. Засіб не лише захищає від 95% УФ-випромінювання, а й доглядає за шкірою: зволожує її, маскує неприємні висипання і недоліки. Більше про те, коли потрібно наносити санскріни, читайте у нашій статті.

Також не забувайте про закритий легкий одяг та капелюхи, особливо під час пікових годин сонячної активності. Це дозволить мінімізувати ризики, пов'язані з надмірним впливом УФ-променів. І пити більше води, а також очищувати шкіру. Бо нерідко прищі на морі можуть з’являтися від спеки, пилу і частих торкань обличчя брудними руками. Тому не забувайте про догляд за лицем і тілом.

Підсумовуючи, можна додати, що сонячні промені мають давню репутацію як природний засіб для зміцнення здоров'я. Багато людей вірять, що сонце здатне поліпшити стан шкіри, сприяючи загоєнню прищів та інших запалень. Сонячне світло дійсно грає важливу роль у виробленні вітаміну D, який необхідний для здоров'я кісток і імунної системи. Проте сучасна наука довела, що вплив сонця на шкіру є різноманітним, підкреслюючи як його корисні, так і шкідливі аспекти. Попри популярні уявлення, ефект моря та сонця на шкіру може бути досить різним, залежно від індивідуальних особливостей людини та умов експозиції. У цій статті ми детальніше розглянули, як саме морська вода та сонячні промені впливають на шкіру, а також обговорили поширені міфи, пов’язані з цим. 

Любите ви приймати сонячні ванни чи ні – справа кожного. Однак захист від УФ-випромінювання повинен бути обов’язковим для кожного з вас. Обирайте для цього безпечні натуральні засоби, які є на нашому сайті. Замовити їх можна за посиланням

Наталія Флячинська
Autor artykułu
Наталія Флячинська
Менеджер з комунікацій