Правила догляду за фарбованим волоссям
Систематичність, комплексний підхід і ретельний підбір засобів – основні пункти, на яких тримається правильний догляд за фарбованим волоссям. Змінити колір, надати пасмам блиску, збагатити силою – найлегший етап. Набагато важче зберегти отриманий відтінок надовго. У цій статті ви знайдете дієві рекомендації, що допоможуть піклуватись про фарбоване волосся.
Чи не перебільшена шкода від зміни кольору волосся
Фарбування – стресова процедура для волосся. Під дією хімічних елементів, які входять до складу засобів, лусочки волосся підіймаються і стрижні втрачають еластичність та пружність. Відбувається пошкодження кератинового шару, що призводить до сухості та ламкості.
Запобігти травмуванню волосся неможливо при фарбуванні, навіть за умов ретельного догляду. Зменшити негативний вплив можна дотриманням певної періодичності у процедурі. Фахівці радять підфарбовувати корені не частіше одного разу на 3 тижні, а по всій довжині – 1 раз на 2 місяці.
Коли має починатися правильний догляд за волоссям
Після повернення з перукарні варто одразу потурбуватись про професійний догляд за фарбованим волоссям. Закріплення пігменту відбувається впродовж перших 48 годин. Мити голову в цей проміжок часу не треба, інакше змиється барвник. Першочергова вимога до доглядових засобів – наявність у маркуванні позначки «для фарбованого волосся».
Надалі правила догляду за забарвленими локонами включають наступні моменти:
- Застосовувати живильні маски впродовж 14 днів після забарвлення не рекомендується, бо вони прискорять вимивання колірного пігменту.
- Мити голову необхідно не більше 2-3 разів на тиждень, інакше змиється захисний шар і прискориться вироблення жиру.
- Шампунь треба використовувати двічі – перше нанесення змиє бруд, наступне – збагатить пасма поживними речовинами.
- Замотувати в рушник мокрі пасма можна на 5-10 хв, потім дати їм висохнути без рушника.
- Розчісувати варто після повного висихання, щоб не порушувати структуру.
- При укладанні локонів необхідно звести до мінімуму використання термоприладів.
Щоб надовго зберегти стійкість кольору, треба мити голову не гарячою, а теплою водою. Тоді лусочки щільніше прилягатимуть до стрижня.
Кілька порад, як відновити сухе фарбоване волосся
Сухе волосся після фарбування – один з головних побічних ефектів фарбування. Тому догляд має включати, окрім шампуню, бальзам-кондиціонер. Він насичує волосся вітамінами, зміцнює, зменшує кількість посічених кінчиків. Локони залишаться яскравими, насиченість кольору довше протримається. Збагачення пасм живильними оліями також сприятиме відновленню структури волосся.
Сухість пасм влітку провокують УФ-випромінювання та хлорована вода в басейнах. Запобігти їхньому впливу допоможе нанесення спеціального філлеру від Marie Fresh та носіння головних уборів. Взимку частіше використовуються термоінструменти для укладки. Зберегти структуру і не допустити ламкості у цей період мають термозахисні спреї чи незмивні кондиціонери.
Які засоби догляду за фарбованим волоссям необхідно застосовувати
У догляд за волоссям після фарбування варто включити кілька засобів:
- Шампунь – рекомендується обирати засіб з натуральних компонентів, призначений саме для фарбованого волосся.
- Бальзам або кондиціонер – перевага тут на боці незмивних засобів, вони пришвидшують відновлення.
- Маски – періодичне використання збереже колір, попереджуватиме випадіння і сухість.
- Сироватки та спреї – збагачують структуру мікроелементами та полегшують розчісування.
Застосування домашніх масок як альтернативу професійним засобам, не рекомендується. Косметичні лінійки чітко розробляються під тип волосся, а склад відповідає призначенню продукту.