Кераміди в косметиці: ключ до здорової та пружної шкіри

Кераміди в косметиці: ключ до здорової та пружної шкіри

Кераміди для шкіри – це природні ліпіди, що є її основними структурними компонентами. І кераміди, і інші жирні кислоти, запобігають втраті вологи через епідерміс. Ліпіди наповнюють шкіру та запобігають зневодненню, підвищують захисні функції. Цей компонент захищає дерму від зовнішніх негативних факторів. У цій статті ми розкажемо, чому кераміди у складі косметичних засобів є важливими.

Кераміди в косметиці: думка косметолога

Кераміди для обличчя необхідні для збереження вологи у шкірі, а також для регулювання ряду клітинних функцій. Вони слугують бар'єром проти бактерій та забруднень від навколишнього середовища. Компоненти відповідають за гідроліпідний обмін і пришвидшують регенерацію. Чому косметологи рекомендують купити засоби з цим інгредієнтом у складі? Тому що вони вбудовуються в клітинну мембрану епідермісу, здатні діяти миттєво.

Наприклад, крем з керамідами рекомендують використовувати людям з чутливою шкірою, з надмірною сухістю. Власники такого типу мають меншу кількість цього компоненту у роговому шарі епідермісу, ніж люди з нормальною шкірою. За допомогою правильно підібраного догляду можна значно покращити стан шкіри. Кераміди мають будівельну функцію, заповнюють собою міжклітинний простір.

Цераміди для обличчя мають наступні функції:

 • утримання вологи у шкірі;
 • відновлення клітинної мембрани при ушкодженні;
 • участь у створенні епідермального шару шкіри на молекулярному рівні;
 • регулювання відтворення клітин;
 • захист від зовнішніх проникнень під шкіру алергенів, мікроорганізмів тощо.

При цьому, такі компоненти є універсальними та використовуються в косметології для всіх типів шкіри:

 1. Суху шкіру кераміди зволожують, створюючи на її поверхні вологоутримуючий бар'єр.
 2. Чутливий тип має ослаблений ліпідний бар'єр, тому потребує зволоження.
 3. При дерматологічних проблемах кераміди допомагають усунути запалення, борються з проявами акне.
 4. Іноді даний компонент виступає як антивіковий догляд і допомогає повернути пружність шкірі після 40.

Нерідко використовуються у складі догляду після косметологічних процедур, а саме – після пілінгів і чисток. Кераміди для волосся також є важливими. Вони відновлюють структуру, захищають від впливу навколишнього середовища. Застосовуються при виготовленні шампунів, масок і бальзамів. Вони впливають на стан зачіски:

 • відновлюють волосся по всій довжині;
 • роблять волосся міцним та стійким до зовнішніх пошкоджень;
 • надають гладкість, блиск і об'єм.

Доглядові засоби виконують важливі захисні функції та мають важливе значення для краси та здоров'я волосся. Відповідають за щільне прилягання клітин зовнішнього захисного шару волосся (кутикули), оберігають його від впливу агресивних факторів зовнішнього середовища.

Під впливом сонячних променів, забруднень повітря, води, агресивних доглядових засобів кутикула руйнується. Через це волосся стає слабкішим. Саме тому постійне підживлення керамідами є необхідним. Вони посилюють клітинний мембранний комплекс волосся, впливають на густоту та об’єм.

Поширені запитання

Чи безпечені кераміди для чутливої шкіри?
Чому крем з керамідами є необхідним в щоденному догляді?
Як маска для обличчя на основі керамідів впливає на стан обличчя?
Чи можна використовувати догляд на основі цих компонентів після 40?